Logo Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brodnicy Brodnica

Kampania "Dzieciństwo bez Przemocy"

Ocena 0/5

Centrum Usług Społecznych Gminy Brodnica włącza się w Ogólnopolską Kampanię „Dzieciństwo bez przemocy”

Centrum Usług Społecznych Gminy Brodnica wraz z Gminą Brodnica, Szkołą Podstawową w Gortatowie z siedzibą w Szczuce, Szkołą Podstawową w Gorczenicy oraz Szkołą Podstawową w Szabdzie przystępują do Ogólnopolskiej Kampanii „Dzieciństwo bez przemocy”.

Celem kampanii jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem przemocy wobec dzieci oraz promowanie wychowania opartego na miłości, szacunku i zrozumieniu. Każde dziecko ma prawo do bezpiecznego dzieciństwa, wolnego od przemocy i lęku.

W ramach działań podejmowanych w Gminie Brodnica zaplanowano:

 - podświetlenie budynku na kolor czerwony -  symbol sprzeciwu wobec przemocy,
-  akcję „Ubrani na czerwono”, w której mieszkańcy, uczniowie i pracownicy instytucji mogą wyrazić solidarność z ideą kampanii,
-  konferencje, warsztaty i zajęcia edukacyjne dla dzieci oraz młodzieży, mające na celu kształtowanie postaw przeciwdziałających przemocy,
- wystawę plakatów przygotowanych przez uczniów, dotyczących profilaktyki przemocy i promowania pozytywnych relacji rówieśniczych i rodzinnych.

Dzięki wspólnemu zaangażowaniu szkół, instytucji i mieszkańców chcemy podkreślić, jak ważne jest reagowanie na wszelkie przejawy krzywdy wobec najmłodszych.

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności